İnşaat sonrası temizlik

insaat sonrası temizlik

İnşaat sonrası temizlik, yaşadığımız ortamların temizliğinden, sağlığımızı önemli derece de etkilenmektedir. Evlerimizin veya iş ortamlarımızın temiz olması sağlığımız açısından önem arz etmektedir.

Özellikle temizlik işlemleri konusunda uzman kişiler tarafından veya tecrübesi olmayan kişiler tarafından yapıldığında temizlemekten ziyade var olan kir ve bakteriler daha geniş bir alana yayılabilir.

Bu durumların önüne geçebilmek için temizlik firmalarından yardım istenmelidir. Özellikle evlerinizde veya iş ortamlarınız da sık sık periyodik olarak temizlik yaptırmalısınız. Eviniz veya iş ortamınız bir tadilattan geçti ise inşaat sonrası temizlik büyük önem arz etmektedir. 

İnşaat sonrası temizlik için öncelikle temizlenmesi gereken ortamdaki mobilyalar veya eşyalar farklı bir odaya götürülmelidir veya dolapların içine konulmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ortam temizlik yapılabilmesi için uygun duruma gelmiş olacaktır. Temizlenecek ortamda yerler ve ya diğer yüzeyler mutlaka pürüzsüz bir yapıda olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için zeminlerin veya boya bakımı yılda bir yapılmaya özen gösterilmelidir. 2 yılda bir cila bakımı veya boya bakımı yaptırmanız pürüzsüz bir yüzeylere sahip olmanızı sağlayacaktır.

İnşaat sonrası temizlik yapılırken temizlik işlemine çok dikkat edilmelidir. Çünkü temizlemek yerine istemeden de olsa kirleri daha geniş yüzeylere yayabilirsiniz. Bu durum sağlığınız açısından tehlike arz edebilir. Bu durumdan korunmak için bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle belirgin olarak görünen kirler veya kaba pislikler temizlenir. Temizlik yapılırken normal su yerine mutlaka sıcak su kullanılmaya özen gösterilir. Bunun sebebi temizlik işlemi sadece gözle görülebilen kirlerin temizlenmesi değil gözle görülemeyen bakterilerin de temizlenmesinin gerektiği içindir. Zeminlerin ıslak olarak bırakılması yaptığınız temizliğin kalıcı etkisini ortadan kaldıracak ve çok kısa süre sonra temizlediğiniz ortamlar tekrar kirlenecektir. Özellikle inşaat temizliği sonrasında temizlik yapılırken, tuvalet, lavabo, banyo gibi alanların daha dikkatli temizlenmesi gerekmektedir. Bu alanlara tuz ruhu ve benzeri güçlü temizlik araçları dökülmeli ve bu şekilde temizlik yapılmalıdır. Profesyonel Hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

EtiketDış Cephe ve Cam TemizliğiOfis Büro Temizliğiİnşaat sonrası temizlikVilla TemizliğiEv TemizliğiKoltuk YıkamaFabrika TemizliğiOto Park TemizliğiRestaurant TemizliğiPlaza & Showroom TemizliğiOkul TemizliğiBanka TemizliğiCamii Temizliği,